چگونه وجود روح را اثبات می کنید؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
1 دیدگاه
چگونه وجود روح را اثبات می کنید

در مغز انسان عملکرد های بسیار مختلفی وجود دارد. برخی از این عملکرد ها مسئولیت حفظ شرایط بدن برای انجام فعالیت های حیاتی را به عهده دارد مانند عملکرد کنترل دمای بدن، حرکت ماهیچه ها، تنفس، حفظ تعادل و غیره. سایر عملکرد ها نیز مرتبط به شخصیت ما هستند مانند حافظه، تمایلات، زبان، یادگیری، توانایی حل مسائل، برنامه ریزی و … .

دانشمندان علوم عصب شناسی و روانشناسان دریافته اند که نواحی مغز بسیار تخصصی هستند. برای مثال یک بخش کوچک به شناخت و شناسایی چهره می پردازد، بخش دیگری حالات و خلق و خوی چهره افراد را ارزیابی می کند. مکان های بسیاری از مغز نیز مانند این بخش ها هستند که توسط اسکن مغز و یا مطالعه رفتار افراد مبتلا به آسیب های مغزی شناسایی شده اند.

برخی افراد معتقدند که انسان دارای روح است. بخشی غیر مادی از ما که هویت ما را شامل می شود و پس از مرگ بدن ما زنده می ماند. برخی دیگر نیز می گویند هیچ مدرکی برای وجود روح وجود ندارد. استدلال این افراد این است که شخصیت و هوشیاری ما ناشی از فرآینده های الکتروشیمیایی است که در ناحیه مغز اتفاق می افتد.

بنابراین حالا آزمایشی را بر روی فردی انجام می دهیم که معتقد است روح وجود دارد. از یک جراح مغز می خواهیم تا تمام قسمت های مغز را که به شخصیت فرد مرتبط است، با دقت از بین ببرد. در حالی که تمام قسمت هایی از مغز که بدن را حفظ و زنده نگه می دارند، دست نخورده باقی بماند.

اگر پس از عمل جراحی شخصیت فرد تغییری نداشت و دقیقا مثل قبل رفتار می کرد می توان نتیجه گرفت که بخش غیر مادی وجود داشته و می توانیم آن را روح بنامیم.

اما اگر پس از آن جسمی بودید که فقط تنفس می کند و درجه حرارت بدنش کنترل می شود اما قادر به صحبت کردن، فکر کردن، تشخیص چهره، خندیدن، عشق ورزیدن و حتی گره زدن بند کفش نیست بنابراین اعتقاد به وجود روح اشتباه بوده است.

توصیه ما این است که این آزمایش را انجام ندهید و زندگی خود را با توهم وجود روح و خوش گذرانی های روح پس از مرگ در بهشت هدر ندهید. تمام آنچه که از شما باقی می ماند خاطراتی از شما است که در ذهن آشنایان شما خواهد بود.

فقط در ساختن خاطراتی تمرکز کنید که ارزش به یاد آوردن داشته باشند.

صفحه اینستاگرام آتئیست ایران
کانال تلگرام آتئیست ایران

این مطالب را به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • اول این که ما انسانها تنها ده درصد کل دنیارو شناختیم اون هم در بهترین حالت ،پس فعلا زوده برای گفتن این که خدا نیست. بعدش شما چه توضیحی برای تجربه های نزدیک به مرگ دارید. حتما مطالب خوندید. خیلی هاشون مثل شما خدا ناباور بودن ولی دیدید که بعدش چی شده. خیلی از شماها دیدم که وقتی دچار مریضی یا مشکلی سخت میشید. اون وقت ته ذهنتون یاد خدا میوفتید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست