آرمین نوابی

آرمین نوابی فعال سکولار، آتئیست، نویسنده و مجری پادکست جهادی‌های سکولار است. او در سال ۲۰۱۱ میلادی وب سایت جمهوری بی خدایان را راه اندازی کرد که اکنون شامل زیر مجموعه هایی در کشورهای مختلف دنیا است. او کار خود به عنوان نویسنده، با نگارش کتاب «چرا خدا وجود ندارد» آغاز کرد و در سال ۲۰۱۷ میلادی همراه با چندین فرد دیگر مجری‌گری پادکست جهادی‌های سکولار از خاورمیانه را برعهده گرفته است.

Instagram
آرمین نوابی

گزیده ای از نوشتارها

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • جناب آقای آرمین نوابی ، از اینکه چند روزی هست که اتفاقی برنامه های شما را در you tube پیدا کردم و مشاهده میکنم و خیلی خوشحالم و از تمامی دست اندکاران سپاس گذارم ، از شما خواهش میکنم برای جمع آوری آگاهی و تجربه بیشتر از برنامه هائی که قرآن و محمد ، انجیل و مسیح ، تورات و موسی را افشاگری میکنند استفاده کنید ، به امید آگاهی بیشتر افراد بشر برای رشد یک جامعه با قوانین توسعه یافته انسانی

  پاسخ
 • فرزاد
  2020-04-04 03:49

  سلام. با سپاس از شما اقای نوابی. من دنبال ایمیل شما هستم. جهت مشورت درباره چند موضوع. اگر به بنده پیام بدهید متشکر خواهم بود.

  پاسخ
 • امین
  2020-05-22 01:38

  از نظر من خدایی وجود نداره و درد و رنج هایی که بعضی هامون تویه این دنیا داریم میکشم تا خود مرگمون ادامه داره و بعد مرگ هم طبق گفتمون که خدایی هم نیست نابود میشیم.
  پس بهتر نیست بیشتر درباره وجود خدا فکر کنیم و
  بیشتر درباره حقیقت راهی که خدا تو آخرین دینش آورده فکر کنیم…
  یه روزی یه نفر بهم گفت خدا افسانه ای بیش نیست چیزی که نه میشه حسش کرد نه میشه دید رو چه جوری بپرستم بهش گفتم تو همین الآن که داری با من صحبت میکنی میتونی ببینی توی بدنت چه خبره؟
  میتونی حس کنی تویه رگ هات خون داره عبور میکنه؟
  ؟؟؟
  بیشتر فکر کنیم.

  پاسخ
 • کسی که میگه خدا وجود نداره دلایل خودشو داره مثل عده ایی دانشمندان غربی و کساییم که میگن هست بازم اوناهم دلیل دارن بستگی به طرف داره کدوم دلایل براش قانع کننده تر باشه

  پاسخ
 • اسماعیل
  2022-08-15 22:54

  من تعجب میکنم اینهمه اصرار بر بیخدایی دلیلش چیست؟این مناظرات وصحبتها سالهاست که مطرح شده وجوابهاش هم داده شده،به نظرم انگیزه های دیگری نیز پشت این آب در هاون کوبیدنها باشه!حتی عقده ها وتعصبات بی مورد وزندگی در قرن بیستم! در حالیکه ما الان در قرن بیست ویکم هستیم وبشر بعد از تجربه حدود سیصد سال حکومت سکولار در جهان،همچنان در چنبره مشکلاتی همچون بی عدالتی اجتماعی فقر و گرانی و نا مناسب شدن محیط زیست و…دست به گریبان است!تنها تجربه نو ظهور حکومت کامل دینی فعلا مربوط به انقلاب ایران است که به نظر میرسد کم کم داره به برخی آرزوهایی که بشر سالهاست دنبالشه دست پیدا میکنه!ما که سیصد سال صبر کردیم از تفکر ضد دینی غربی که آبی گرم نشد جز بدبختی بیشتر مردم بگذاریم ببینیم جمهوری اسلامی ایران چه میکند!

  پاسخ
 • امیر
  2023-06-02 13:08

  I had a question for Mr. Armin, I wanted to see if you are likely to believe in God or be with God one day? Does that mean it is possible in general?

  پاسخ
 • امیر
  2023-06-02 13:19

  سوالی داشتم از آقای آرمین نوابی یا بی خدایان اینکه آیا احتمال می دهید یک روزی خداباور یا با خدا شوید ؟ بطور کلی احتمالش هست؟ پاسخ نمی تواند منفی باشد چون از آینده خبر ندارید و اگر مثبت باشد پس احتمال وجود خدا را هم اکنون نیز باید قبول کنید. تمام

  پاسخ
 • پرتو نوری علا
  2023-07-24 22:34

  آرمین، در دفعات قبل در برابر سئوال شرکت کننده ای که به خدا باور داری یا نه؟ پرسیدی”از کدام خدا صحبت می کنی؟” هرگز نفهمیدم منظورت چیست. آیا به برخی خدایان اعتقاد داری و برخی نه؟ مگر نه این که خدا به عنوان یک امر متافیزیکی به هر شکلش، منفی نیست؟ متأسفانه نمیدانم چگونه در برنامه های زنده شما کامنت یا سئوالم را بگذارم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست