اسب تک شاخ صورتی نامرئی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
بدون دیدگاه

تعریف اسب تک شاخ صورتی نامرئی:

اسب تک شاخ صورتی نامرئی، یک مثال فلسفی است. این مثال بیان می کند که اسب تک شاخ صورتی نامرئی مانند خدا یک موجود فرا طبیعی و اثبات ناپذیر است. ایمان و باور به وجود خدا مانند مانند باور داشتن به اسب تک شاخ صورتی نامرئی است و هر دو این اعتقاد بی پایه و اساس هستند.

در واقع این یک تصویر گفتاری است که به عنوان یک نسخه معاصر از تمثیل های قوری راسل و یا هیولای اسپاگتی پرنده مورد استفاده آتئیست ها یا خداناباوران قرار می گیرد و همچنین این استدلال را می توان داشت که چون تفاوتی با ویژگی های خدا که در کتاب های آسمانی آنها به آن اشاره شده ندارد، پس می توان به جای واژه خدا در تمام متون مذهبی از واژه اسب تک شاخ صورتی نامرئی استفاده کرد.

پارادوکسی که در مثال اسب تک شاخ صورتی نامرئی وجود دارد این است که این اسب هم صورتی است و هم نامرئی است و علاوه بر آن موجودیت آن نیز مانند وجود خدا غیر قابل نفی است. این دوگانگی و تعارض باعث می شود تا ویژگی های خدا که در متون الهیات به آن اشاره شده است به طنز گرفته شود.

Invisible Pink Unicorn Definitions:

The Invisible Pink Unicorn (IPU) is a parody religion created by a group of atheists with the sole purpose of discrediting the beliefs of other organized religions. Its core message is that believing in something you cannot see or prove exists is a form of delusional thinking that besets followers of all religions. The group contends that worshiping an invisible pink unicorn makes as much sense as belief in God. Invisible Pink Unicorn followers satirically suggest that no one can prove their Unicorn God does not exist because she is invisible, and furthermore cannot prove she is not pink because no one can see her.

Source: unicornsrule

صفحه اینستاگرام آتئیست ایران
کانال تلگرام آتئیست ایران

این مطالب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست