کتاب نهری از عدن

زمان مورد نیاز برای مطالعه: < 1 دقیقه
1 دیدگاه
نهری از عدن نوشته ریچارد داوکینز

کتاب نهری از عدن (River out of Eden)، یکی از کتاب های نوشته شده توسط ریچارد داوکینز است که در سال 1995 منتشر شده است. داوکینز در این کتاب به نگرش داروینی حیات پرداخته است و به زیبایی فرآیندهای پیچده ای که در روند تکامل حیات رخ داده است را توصیف و تشریح می کند. همچنین این کتاب شامل خلاصه هایی از کتاب های قبلی ریچارد داوکینز با نام های ساعت ساز نابینا، ژن خودخواه و فنوتیپ گسترش‌یافته نیز است که در بخش های مختلف کتاب قرار گرفته اند.

کتاب نهری از عدن، شامل 5 فصل است که عبارتند از: رودخانه دیجیتالی، تمام آفریقا و فرزاندان او، کار نیک را نهان انجام بده، تابع مطلوبیت خدا و بمب همتاسازی

در فصل اول کتاب به بررسی زنجیره حیات و روند موفق تکامل از موجودات تک سلولی پرداخته می شود. در فصل دوم به ریشه نژاد انسان نگاهی می کند، در فصل سوم خلاصه از مطالب کتاب ساعت ساز نابینا را عنوان کرده است و استدلال خداباوران را مبنی بر اینکه قدرت فراطبیعی برای توضیح پیچیدگی های حیات نیاز است را با دقت تمام رد می کند و تشریح می کند که چگونه فرآیند تدریجی، پیوسته و انباشتی انتخاب طبیعی منجر به بهتر شدن حیات و اندام های آنها شده است، در فصل چهارم درباره ی مفوم زندگی می خوانیم و در نهایت در فصل پنجم به این موضوع پرداخته می شود که فرگشت دارونی در خارج از سیاره زمین به چه شکل خواهد بود.

جهت دانلود کتاب نهری از عدن نوشته ریچارد داوکینز کلیک کنید.

صفحه اینستاگرام آتئیست ایران

این مطالب را به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • اتیست
    2020-01-28 14:56

    بسیار عالی بامید پیروزی علم و واقعیت بر جهل و نادانی

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست