کتاب ساعت ساز نابینا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: < 1 دقیقه
1 دیدگاه
کتاب ساعت ساز نابینا

ساعت ساز نابینا به انگلیسی (The Blind Watchmaker) کتابی پرفروش با موضوع زیست شناسی فرگشتی که در سال 1986 منتشر شده است و با استقبال چشمگیری نیز همراه بوده است. نویسنده این کتاب ریچارد داوکینز (Richard Dawkins) دانشمند خداناباور و آتئیست مشهور و مطرح بین المللی است که در این کتاب به زیبایی استدلال ها و توضیحاتی پیرامون مربوط به نظریه فرگشت بوسیله انتخاب طبیعی را مطرح می نماید. داوکینز با این کتاب خوانندگان خود را متقاعد می کند که جهان بینی نظریه داروین درست است و در واقع تنها نظریه شناخته شده ای است که می تواند پیچیدگی ها و معمای دلیل وجود داشتن ما را پاسخ دهد. نام کتاب نیز اشاره ای به نظریه برهان نظم می باشد که با تمثیلی از ساعت ساز ارائه شده است. بسیاری از صاحب نظران این کتاب را اوج کار ریچارد داوکینز می دانند و به نوعی این اثر را باز تعریفی نو از نظریه داروین که اکنون با عنوان نئوداروینیسم شناخته شده است تلقی می کنند.

کتاب ساعت ساز نابینا، مشتمل بر 11 فصل می باشد و در بخش هایی از آن نیز داوکینز به نقدهایی که پیرامون کتاب قبلی او با نام «ژن خودخواه» نوشته شده بود نیز پاسخ داده است.

برای دانلود کتاب ساعت ساز نابینا نوشته ریچارد داوکینز (ترجمه اصلی بنیاد ریچارد داوکینز) کلیک کنید.

صفحه اینستاگرام آتئیست ایران
کانال تلگرام آتئیست ایران

این مطالب را به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • بسیار ممنونم از کار جالب و فرهنگیتان که موجب دسترسی راحت به منابع مورد نیاز را با تلاش فراوان فراهم کرده اید.مانا باشید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست