کتاب حقوق بشر، قانون بیضه و بمب اتمی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
1 دیدگاه

کتاب حقوق بشر، قانون بیضه و بمب اتمی آخرین کتاب دکتر شجاع الدین شفا است که در سال 1385 به چاپ رسید. این کتاب به نوعی خلاصه ای از کتابهای منتشر شده از دکتر شجاع الدین شفا است و با به چالش کشیده احکام و قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی،عمق جهالت و عقب ماندگی این رژیم را به تصویر می کشد.

کتاب حقوق بشر، قانون بیضه و بمب اتمی را به جوانان ایران اهدا می کنم

دکتر شجاع الدین شفا این کتاب را به جوانان ایران اهدا می کنند تا مسیر روشنی را برای رسالت سازندگی ایران فردا داشته باشند. در ادامه مقدمه ای از « کتاب حقوق بشر، قانون بیضه و بمب اتمی » را به قلم ایشان می خوانیم:

کتاب حاضر تلاش روشنگرانه ای است از نوع آنچه من در بیست و هفت سال گذشته بر عهده داشته ام.
اگر امروز دست بدین تلاش تازه میزنم، برای این است که فکر می کنم از این بابت تعهدی دارم که نمی باید از قبول آن و از تقبل مسئولیت هایی که از این تعهد ناشی می شود شانه خالی کنم.

روی کار آمدن جمهوری ولایت فقیه و تقلب هایی که از همان روز اول به نام دین آغاز شد الزاماً راه مرا عوض کرد، زیرا این بار مسئله اصلی برای من پژوهش در واقعیت های غالباً ناشناخته آن اسلامی بود که به دست روح الله خمینی و ملاهایش در ایران شکل گرفته بود و ضروری بود که در این راستا هم میهنانم را از دیدگاهی مستند، چنانکه شایسته هر پژوهش حقیقی است، در جریان این واقعیتها قرار دهم، تا نسل جوانی را که اکنون با تلخکامی برای دستیابی به حقوق انسانی از دست رفته خود در تلاش است در این راه یاری داده باشم.

در طول بیست و هفت سال گذشته کتابهای متعددی در این راستا از من انتشار یافت که نه تنها در خارج از کشور، بلکه در داخل آن نیز، علیرغم همه کارشکنی ها و سرکوبگریها، با استقبال بسیار مواجه شد. برای نگارش این کتابها گذشته از صدها منبع شرقی، صدها اثر غربی نیز، که حاصل پژوهش های محققان اروپایی و غیر اروپایی بود مورد استفاده من قرار گرفت که در کتاب من به نام « پس از 1400 سال » می توان یافت.

کتابی که مطالعه خواهید کرد، فشرده ای از محتوای همه این کتابها است، به اضافه مطالب تازه تری در ارتباط با شرایط کنونی ملی و بین المللی که برای ملت ما در پیش آمده است، و فاجعه ای که یک نظام غیر ملی صرفاً در راه ادامه موجودیت مافیائی خود برای نسل فریب خورده و هویت باخته امروز کشور ما به وجود آورده است.

این کتاب را به نسل جوانی اهداء می کنم که به حکم جبر تاریخ رسالت سازندگی ایران فردا را بر روی ویرانه های فاجعه زده ایران امروز بر عهده دارد و تردید ندارم که همچنان به حکم تاریخ، فردا از آن او خواهد بود، هر چند هم که در شرایط حاضر، جهل و فریب و اختناق و ظلمت نشانی از سپیده دمی که در راه است بر جای نگذاشته باشد.

صفحه اینستاگرام آتئیست ایران

این مطالب را به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست