قطع دست و پا در اسلام

محمد در آیه ۳۸ سوره مائده به نقل از الله گفته است:

وَ السَّارِقُ وَ السَّارِقَهُ فَاقْطَعُوا أَیْدِیَهُما جَزاءً بِما کَسَبا نَکالاً مِنَ اللَّهِ وَ اللَّهُ عَزیزٌ حَکیمٌ

و مرد و زن دزد را به [سزاى‏] آنچه کرده‏ اند، دستشان را به عنوان کیفرى از جانب خدا ببُرید، و خداوند توانا و حکیم است.

عالمان و مفسران و نوابغ اسلامی، بعد از اینکه با این آیه روبرو می شوند، ژستی روشنفکرانه به خود می گیرند و می گویند: شما اصلاً می دانید برای قطع کردن دست سارق برای مثال چند شرط وجود دارد؟ شما فکر می کنید هرکس از راه برسد و دزدی کند دستش را قطع می کنند؟
آیا میدانید در زمان پیامبر چند نفر سنگسار شدند و یا دست و پای چند نفر قطع شد؟ آیا میدانید حتی اندازه سنگهایی که باید به کسی که زنا کرده پرتاب شود هم مشخص شده؟

مسلمانان تمایل دارند اسلام را بسیار پیچیده و مفهومی جلوه بدهند و طوری رفتار کنند که گویی مطالب بسیار عمیق و دشواری در دینشان وجود دارد که درک آنها برای بقیه مردم (امت اسلام) میسر نیست! در گذشته چون دانشگاه ها و مراکز علمی بصورت امروزی وجود نداشتند به افرادی که از مدارس دینی خارج میشدند عالم میگفتند در حالی که سطح فکر و تخصص این افراد تنها به درد قبرستانها و آفتابه و مستراح میخورد. این افراد چون قواعد زبان عربی را خوانده اند عالم هستند و بقیه را عوام و بی سواد می نامند. سطح فکری این افراد را میتوان با خواندن آثارشان و شنیدن کلامشان تخمین زد.

مسلمانان فکر میکنند با بالا بردن تعداد شرایط دست و پا قطع کردن و سنگسار می توانند حجم توحش و زشتی این اعمال را کم کنند و موجه تر جلوه دهند.
وقتی دست و پا قطع کردن که در تازینامه در دو جا به آن اشاره شده است (یکی برای دزد و دیگری برای کافر) آمده است، یک عمل کاملا وحشیانه و حیوانی است دیگر برای ما چه فرقی میکند که شرطی وجود داشته یا نداشته باشد یا اصلا میلیون ها شرط وجود داشته باشد؟

مهم این است که مسلمانان سنگی را در دست می گیرند و بر سر کسی میکوبند که موجودی از نوع خودشان است! به قدری سنگ میزنند تا بمیرد، چون چیزی که مال خودش بوده را در اختیار دیگری قرار داده! مهم این است که مسلمان ها دست و پای یک انسان دیگر را قطع می کنند، مهم این است که چشم یک انسان را در می آورند و … مهم این نیست که این کار چند بار انجام شود و چگونه انجام شود و از همه مهم تر اینکه مهم این است که این عمل یک وحشیگری است! مهم این نیست که این عمل چند شرط دارد و …

سنگ دلی و بی خردی و اسلامگرایی تا چه حد است که مسلمانان در این دوران دست و پا قطع میکنند و چشم در می آورند و سنگسار میکنند؟ بنابراین، این تعداد شرایط نیست که مورد اعتراض است، بلکه خود عمل است که خود جرم و غیر انسانی است که از دوران بیابانگردی اعراب زمان محمد به یادگار مانده است.

قطع دست و پا در جمهوری اسلامی ایران

آمار دقیقی از احکام صادر شده در جمهوری اسلامی که منجر به قطع دست و پا شده است وجود ندارد و تنها می توان به برخی از گزارش هایی که از سازمان های حقوق بشری و کانال های خبری در ایران منتشر می شود اشاره نمود.

صفحه اینستاگرام آتئیست ایران
کانال تلگرام آتئیست ایران

این مطالب را به اشتراک بگذارید

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • با آزادی تمام مینویسم و امیدوارم منتشر شود
    انسان به طور ذاتی به دنبال پروردگار خودش هست و این نظم جهان خبر از یک آفریننده آگاه میدهد.
    ادیان ابراهیمی به طور کامل مورد تایید هستند بهتره دقیق و مفسل دربارشون تحقیق کنید تا موضوع را بهتر درک کنید.
    من نه آخوندام نه خاخام و نه یه آتئیست اما به شخصه با هر چیز من درآوردی مخالفم، آتئیست مثل اینه که بیام و پافشاری کنم که خورشید دور زمین میچرخه و این درصورتیه که واقعا این طور نیست

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست