کتاب پندار خدا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: < 1 دقیقه
1 دیدگاه
کتاب پندار خدا ریچارد داوکینز

کتاب پندار خدا نوشته ریچارد داوکینز یکی از چالش برانگیزترین کتاب هایی است که تاکنون در زمینه آتئیسم نو یا خداناباوری نوین منتشر شده است. داوکینز در کتاب پندار خدا وجود الله، خدا و یا هر خالق فراطبیعی را در تمامی اشکال مورد بررسی قرار می دهد و دلایل و استدلال های ارائه شده توسط ادیان در رابطه با وجود خالق و آفریننده را یک به یک به نقد می کشد. در نهایت با استدلال ها و دلایل مستندی که در هر بخش ارائه می دهد، عنوان می کند که خالق فراطبیعی به احتمال بسیار زیادی وجود نداشته و همه ی ادیان ساخته و پرداخته ذهن پر تنش انسان در طول سالیان طولانی بوده است.
در کتاب پندار خدا، داوکینز با استناد بر مدارک تاریخی نشان می دهد که ادیان چگونه باعث بروز جنگ ها در طول تاریخ شده است. همچنین دین با شدت بخشیدن به تعصبات بیهوده، روند پیشرفت علمی و ذهنی بشر را مختل می نماید و کودکان را نیز با آزار و اذیت مواجه می سازد.
کتاب پندار خدا، دفاعیات قانع کننده ای ارائه می کند که در آن اعتقاد به خدا و یا هر آفریدگاری نه تنها اشتباه است بلکه ممکن است برای حیات بشر کشنده و مرگبار باشد.
علاوه بر اینها، در کتاب پندار خدا، بینش نشاط بخشی از فضیلت های آتئیست ها و بیخدایان برای افراد و جامعه را بیان می کند که حداقلِ آن فهمی شفاف تر و درست تر از شگفتی های دنیاست، بگونه ای که هیچ ایمانی توانایی ارائه آنان را ندارد.

برای دانلود کتاب پندار خدا نوشته ریچارد داوکینز (ترجمه اصلی بنیاد) کلیک کنید.

صفحه اینستاگرام آتئیست ایران

این مطالب را به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست