میخواهم آتئیست باشم

درود بر دوست خردگرای من!

از اینکه تصمیم گرفتید تا زندگی خود را برپایه عقل و خرد و منطق سپری کنید، بسیار خوشحالیم! در آتئیست ایران، منابع مطالعاتی مختلفی را به شما ارائه می کنیم و در شبکه های مجازی نیز به طور مستقیم بیشتر در این رابطه گفتگو خواهیم کرد. برای آتئیست شدن نیازی به اعمال و شرایطی خاصی ندارید، فقط کافی است بدون تعصب از عقل و خردی که دارید استفاده کنید و قدم های اول را بردارید.

دانلود کتابهای ممنوعه بی خدایی و خداناباوری

شک کنید!

من حاضر نیستم برای باورهایم جانم را فدا کنم، چون ممکن است من اشتباه کنم! این جمله از برتراند راسل را به یاد داشته باشید و بدانید که شک کردن نخستین گام برای رسیدن به دانش و حقایق است. برای مثال شک کنید به اینکه انسان یکباره خلق شده یا تمام آسمانها و زمین در شش روز آفریده شده یا خدایی وجود داشته که این تنوع زیستی را در سیاره ما به وجود آورده و با قربانی کردن یک حیوان از ما راضی می شود.

فکر کنید!

وقتی به موضوعی یا پدیده ای شک میکنید، وقت آن است که برای رسیدن به حقیقت، شواهد و داده های موجود را بررسی کنید و بر اساس قدرت تفکر و تعقلی که طی میلیون سال به دست آورده اید نتیجه گیری کنید. ادیان یک راه میانبری برای رسیدن به پاسخ شک شما ارائه می دهند و آن هم ایمان داشتن ادعاهای پیامبران و متون مقدس است. زمانی که شما به این پیش فرض ایمان داشته باشید که خداوند تمام موجودات را خلق کرده، بنابراین هیچ نیازی به بررسی شواهد علمی و سیر تکامل و فرگشت موجودات نخواهید داشت.

مطالعه و مطالعه و …

هیچ گاه از جریان مداوم مطالعه فاصله نگیرید، سعی کنید منابع مختلفی را در زمینه موضوع مورد نظرتان بررسی کنید و صرفا به کتابها و منابع دینی اکتفا نکنید. با نظرات و دیدگاه های سایر منتقدان آشنا شوید و اگر فرصت بیشتری دارید تلاش کنید تا از خداباوران و روحانیون توضیح قانع کننده ای دریافت کنید. مراجع دینی را به چالش بکشید و به تاریخ و سرچشمه ادیان بیشتر توجه کنید.

فهرست