میخواهم آتئیست باشم

درود بر دوست خردگرای من!

از اینکه تصمیم گرفتید تا زندگی خود را برپایه عقل و خرد و منطق سپری کنید، بسیار خوشحالیم! در آتئیست ایران، منابع مطالعاتی مختلفی را به شما ارائه می کنیم و در شبکه های مجازی نیز به طور مستقیم بیشتر در این رابطه گفتگو خواهیم کرد. برای آتئیست شدن نیازی به اعمال و شرایطی خاصی ندارید، فقط کافی است بدون تعصب از عقل و خردی که دارید استفاده کنید و قدم های اول را بردارید.

شک کنید!

من حاضر نیستم برای باورهایم جانم را فدا کنم، چون ممکن است من اشتباه کنم! این جمله از برتراند راسل را به یاد داشته باشید و بدانید که شک کردن نخستین گام برای رسیدن به دانش و حقایق است. برای مثال شک کنید به اینکه انسان یکباره خلق شده یا تمام آسمانها و زمین در شش روز آفریده شده یا خدایی وجود داشته که این تنوع زیستی را در سیاره ما به وجود آورده و با قربانی کردن یک حیوان از ما راضی می شود.

فکر کنید!

وقتی به موضوعی یا پدیده ای شک میکنید، وقت آن است که برای رسیدن به حقیقت، شواهد و داده های موجود را بررسی کنید و بر اساس قدرت تفکر و تعقلی که طی میلیون سال به دست آورده اید نتیجه گیری کنید. ادیان یک راه میانبری برای رسیدن به پاسخ شک شما ارائه می دهند و آن هم ایمان داشتن ادعاهای پیامبران و متون مقدس است. زمانی که شما به این پیش فرض ایمان داشته باشید که خداوند تمام موجودات را خلق کرده، بنابراین هیچ نیازی به بررسی شواهد علمی و سیر تکامل و فرگشت موجودات نخواهید داشت.

دانلود کتابهای ممنوعه بی خدایی و خداناباوری

مطالعه و مطالعه و …

هیچ گاه از جریان مداوم مطالعه فاصله نگیرید، سعی کنید منابع مختلفی را در زمینه موضوع مورد نظرتان بررسی کنید و صرفا به کتابها و منابع دینی اکتفا نکنید. با نظرات و دیدگاه های سایر منتقدان آشنا شوید و اگر فرصت بیشتری دارید تلاش کنید تا از خداباوران و روحانیون توضیح قانع کننده ای دریافت کنید. مراجع دینی را به چالش بکشید و به تاریخ و سرچشمه ادیان بیشتر توجه کنید.

مانیفیست یک آتئیست
آتئیسم

مانیفست یک آتئیست

0
بیانیەای در خصوص خداناباوری در گوشەای از جهان، مردی دختری کوچک را ربوده است. به زودی این مرد بە این…
فهرست