آیا واقعا آتئیست ها به هیچ چیزی اعتقاد ندارند؟

آتئیست خوشحال از زندگی

چرا افراد مذهبی و به طور کلی خداباوران تصور می کنند که آتئیست ها به هیچ چیزی اعتقاد ندارند و از هیچ چیز و هیچ کسی حمایت نمی کنند؟ در واقع این برداشتی کاملاً اشتباه است و بهتر است به جای این سخن بگوییم که آتئیست ها به موضوعات واقعی و درست اعتقاد دارند و از آن نیز حمایت می کنند.

آتئیست ها از برابری قوانین، فرصت های برابر و از عدم تبعیض نژادی، جنسیتی، اعتقادات مذهبی، سن، ناتوانی و … حمایت می کنند. آتئیست ها اعتقاد دارند که باید با همه ی انسان بدون توجه به گرایش ها، تفاوت های فرهنگی، نژادی و اعتقادی با احترام برخورد شود و عزت تمامی انسان ها را حفظ کرد. آتئیست ها دوست دارند به مردم تا جایی که ممکن است کمک کنند و از آزار و اذیت و آسیب رساندن به مردم نیز بیزارند. آتئیست ها همچنین تلاش می کنند که از ناراحتی مردم جلوگیری کنند برای مثال شما نمی توانید یک آتئیست واقعی را پیدا کنید که با صدای بلند موسیقی گوش کند تا همسایگانش آزرده شوند، یا بدون رعایت کردن صف در ابتدای آن قرار بگیرد، آتئیست های واقعی در جای پارک معلولین و یا مقابل درب پارکینگ توقف نمی کنند، در ترافیک های سنگین لاین خودروهای عبوری و امدادی را مسدود نمی کنند و …

آتئیست ها تفاوت در سبک زندگی دیگران را درک می کنند البته تا جایی که باعث مزاحمت دیگران نشود. آنها معتقدند که از سیاره ی مان باید به خوبی مراقبت کنیم و به محیط زیستمان و طبیعتی که همگی از آن نشات گرفته ایم احترام بگذاریم و آن را در بهترین شرایط ممکن برای فرزندانمان به یادگار بگذاریم.

در بسیاری از کتاب های مقدس به انسان ها اجازه داده شده تا بر حیوانات سلطه داشته باشند، این بر خلاف عقاید آتئیست هاست، چراکه به عقیده آتئیست ها، تمامی انسان ها وظبفه حفظ و مراقبت از تمامی گونه های حیوانی و گیاهی را دارند.

آتئیست ها از پژوهش های علمی منطقی (نه غیر اخلاقی و غیر انسانی)، رویکرد های مبتنی بر شواهد و واقعیت ها (نه خرافات و پندارها) در زمینه پزشکی، آموزشی و سیاست گذاری دولت ها در این خصوص حمایت می کنند. به طور کلی آنها حامی بسیاری از موضوعات اخلاقی و واقع گرایانه خواهند بود.

آتئیست ها به جای اینکه نسبت به همه چیز بی تفاوت باشند، ممکن است حتی بسیار بیشتر از افراد مذهبی و خداباور نسبت به رویداد های جهان عکس العمل نشان دهد. چون آنها خودشان را باور کرده اند و میدانند که می توانند تاثیر گذار باشند.

البته تفاوت در همه آتئیست ها نیز وجود دارد ولی موضوعی که قابل توجه است نقاط اشتراک گسترده و وسیعی است که آنها با هم دارند.

امیدواریم افراد مذهبی و خداباور نیز همینطور باشند.

صفحه اینستاگرام آتئیست ایران
کانال تلگرام آتئیست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست