معرفی صفحات اینستاگرام آتئیست ها

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
بدون دیدگاه

پیش تر کانال های تلگرام آتئیست ها رو معرفی کرده بودیم و حالا در فضای اینستاگرام از بین صدها صفحه ای که در زمینه آتئیسم و خداناباوری فعالیت می کنند، تلاش کردیم تا بهترین صفحات رو انتخاب و معرفی کنیم. نکته مهم در انتخاب پیج های آتئیسم و خداناباوری، تمرکز این صفحات بر تولید محتوا بوده. متاسفانه خیلی از صفحات صرفا به کپی محتوا و به نوعی بازنشر محتوای صفحات دیگه پرداخته بودن. ما در آتئیست ایران، تلاش کردیم تا صفحات مرجعی که به زبان پارسی در زمینه آتئیسم وقت صرف می کنند و تولید محتوا می کنند رو معرفی کنیم.

به طور حتم این لیست به روز خواهد شد و صفحات دیگری که به آتئیست ها در اینستاگرام محتوای بهتری ارائه میدن معرفی خواهیم کرد. لطفا اگر شما هم صفحه ای رو در زمینه آتئیسم سراغ دارید در کامنت معرفی کنید یا برای ما در دایرکت اینستاگرام آتئیست ایران معرفی کنید.

در ادامه، صفحات اینستاگرامی که در زمینه فرگشت و تکامل فعالیت می کنند رو معرفی خواهیم کرد.

کانون بی خدایان و ندانم گرایان

صفحه اینستاگرام کانون آتئیست ها و آگنوستیک ها یکی از قدیمی ترین و پربازدید ترین صفحات آتئیست ها و بی خدایان در اینستاگرامه که برای بیان دیدگاه های بی خدایان و ندانم گرایان ساخته شده و در حال حاظر با بیش از 73 هزار عضو و بیش از 3500 پست فعالیتش رو ادامه میده.

من زئوس هستم

خدای قدیمی رو که فراموش نکردید؟ زئوس از قدیمیترین و پرطرفدار ترین خدایان اینستاگرامه که محتوای خوبی در زمینه آتئیسم و نقد ادیان ارائه می کنه.

کمپین آتئیست های ایران

صفحه کمپین آتئیست های ایران در اینستاگرام با بیش از 13 هزار عضو، از پیج های قدیمی با موضوع آتئیسم در اینستاگرام است که توسط شاهین محمدی، وبلاگ نویس و روزنامه نگار اداره می شود.

عجایب اسلام

اگر همچنان در قرن 21 همچنان فکر می کنید اسلام دین کامل و بر حقی و انسان سازیه، حتما پیج عجایب اسلام رو دنبال کنید. محتوای ارائه شده در این صفحه به بررسی آیات قرآن و احکام اسلام می پردازه و واقعیت هایی رو در مورد اسلام به شما ارائه میده.

آتئیست ایران

صفحه اینستاگرام آتئیست ایران، با انتشار پست هایی با موضوع نقد ادیان، علوم نوین و معرفی و حمایت از کمپین های مجازی فعالیت خودش رو با قدرت ادامه میده.

خرافات کده

اگر دنبال فیلم های بذله گویی و جفنگیات آخوند ها و مسلمانان هستید، پیج اینستاگرام «خرافات کده» آرشیو خوبی در این رابطه داره. با هدف خرافه زدایی و آگاه سازی و بیش از 80 هزار دنبال کننده، همچنان فعالیتش رو در اینستاگرام ادامه میده.

مغلطه

در صفحه اینستاگرام مغلطه می تونید با مغالطات منطقی آشنا بشید و مقالات مختلف با موضوعات آتئیسم و خداناباوری دسترسی پیدا کنید. این صفحه توسط آرمین اداره میشه و صفحه جدیدی هم با عنوان «ادیان ابراهیمی» راه اندازی کرده.

ایرانیان انسان گرا

صفحه اینستاگرام «Iranian Humanist» با هدف ترویج انسان گرایی در ایران فعالیت می کنه و در حال حاظر با بیش از 5 هزار دنبال کننده در اینستاگرام فعالیتش رو ادامه میده.

تاملاتی بر ادیان و خداناباوری

اگر حوصله و فرصت مطالعه دارید، حتما پیج «skeptic.atheism» رو دنبال کنید. با محتوایی که در فضای محدود اینستاگرام ارائه می کنه می تونید تاملاتی بر ادیان و خداناباوری و آتئیسم داشته باشید.

نقد ادیان ابراهیمی

صفحه اینستاگرام «ادیان ابراهیمی» با شعار «شما با من مخالفت نمیکنید، با منابع خودتان مخالفت میکنید» به صورت مستند و با بهره گیری از منابع اسلامی به نقد ادیان می پردازد و در زمینه گسترش آتئیسم برای پارسی زبانان فعالیت می کنه.

صفحه اینستاگرام آتئیست ایران
کانال تلگرام آتئیست ایران

این مطالب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست